Telefonunuzu Koruma Altına Alın

CEPKASK NEDİR?Cepkask, teknoloji marketlerden satın aldığınız her türlü teknolojik ürününüzün, hırsızlık-düşme-kırılma-yanma vb. durumlara karşı korumaya alındığını taahhüt eden bir sigorta firmasıdır.DİKKATGaranti asla Cepkask değildir. Garanti üretim hatalarını, Cepkask kullanım hataları ve hırsızlıkları karşılar. Cep telefonunuzu kılıf değil Cepkask korur. Cebinizin dostu Cepkask ile cebiniz de içiniz de rahat etsin.CEPKASK CEP TELEFONU SİGORTA VE HİZMET PAKETİCepkask Cep Telefonlarının ‘Çarpma, Kırılma, Sıvı Teması, Yüksek Voltaj, Hırsızlık, Kapkaç, Gasp ve Doğal Afetler ‘gibi garanti kapsamına girmeyen kullanıcı hatalarına karşı cihazları 1 yıl teminat altına alan bir hizmet paketidir. Cepkask sıfır,her marka model ve faturalı telefonlara aynı zamanda yurt dışından getirilmiş ..

Devamını Oku

IPhone Şarj Entegre Arızası Neyden Kaynaklanır?

Bu soruna sebep olan en önemli şey yan sanayi şarj kablosu ve şarj başlığı kullanımı sebep olmaktadır. Bunun yanı sıra araç çakmaklığından şarj edilmesinde bu soruna yol açmaktadır.Yapılan yanlış teknik müdahale ve kullanılan yan sanayi ekran ve batarya bile bu arızayı tetikleyip cihazınızda kalıcı sorunlara sebep olabilir.Kullanıcı kaynaklı olan bu arıza doğru bir şekilde tespit edilip ve profesyonel bir teknisyen tarafından şarj entegresi değiştirilse eğer, sorunsuz bir şekilde telefonun kullanımı kaldığı yerden hiçbir aksaklık olmadan devam eder. Arızanın doğru tanımlanması ve tespit edilmesi  onarım aşaması kadar önemlidir. Biz bu tip entegre değişimlerini uzun yıllara dayanan tecrübelerimize dayanarak hem kısa bir zamanda hemde garantili bir şekilde onarmaktayız.Şarj ente..

Devamını Oku

Facebook’un IOS uygulamasına desteği

Apple geçtiğimiz ay tanıttığı iPhone 6S ve iPhone 6S Plus modellerinin en dikkat çekici özelliklerinden birisi yeni 3D Touch teknolojisiydi, Apple‘ın o gün etkinlikte 3D Touch özelliklerinin nasıl kullanılacağı ile ilgili bir demo yapmıştı. iPhone 6S ve 6S Plus’ın raflardaki yerini almasıyla birlikte ünlü sosyal medya uygulamaları da onlara ayak uydurmaya çalışıyor. Artık 3d Touch seçeneğiyle Facebook uygulaması kullanabileceksiniz. Geçtiğimiz günlerde Facebook uygulamasına gelen güncellemeyle birlikte, iPhone 6S ve iPhone 6S Plus modellerinin kullanan Facebook üyeleri, uygulamayı 3D Touch desteğiyle kullanabilecek. Facebook uygulamasının ikonuna parmağınızla basılı tuttuğunuz anda açılan Quick Action (Hızlı Aksiyon) menüsünde sizi ..

Devamını Oku

Mobil Cihazlar İçin Güvenlik Kontrol

Android Cihazlar İçin Güvenlik Adımları:·                                 Disk şifrelemeyi aktif edin.·                                 Cihaz kilidi için 4 karakterli PIN kodu yerine biyometrik şifreleri kullanın.·                                 Geliştirici erişimini devre dışı bırakın (Varsayılan olarak kapalı..

Devamını Oku

iTunes Backup Dosyaları Nerede Saklanır?

Apple cihazlarımızı bilgisayarımıza taktığımızda default (öntanımlı) olarak iTunes  açılır ve cihazımızın yedeğini alır.İşletim sistemine göre değişiklik gösteren saklanma dizinleri aşağıdaki gibidir:MacOS için;~/Library/Application Support/MobileSync/Backup/Windows için;\Users\(username)\AppData\Roaming\Apple Computer\MobileSync\Backup\ dizinlerinden erişilebilir...

Devamını Oku

Whatsapp Yedekleme Nasıl Yapılır?

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, bugün Android kullanıcıları için önemli bir güncelleme aldı. Android kullanıcılarının artık WhatsAppsunucuları yerine, daha fazla güvenecekleri kendi Google Drive depolama alanlarına mesaj, fotoğraf, ses kaydı ve video geçmişini yedekleyebilecekleri, Google Drive yedekleme özelliği, WhatsApp'a son güncelleme ile geldi.Peki, WhatsApp mesajlarını, fotoğraflarını, videolarını ve ses kayıtlarınıGoogle Drive'a yedekleme nasıl yapılıyor? İşte adım adım "WhatsApp verileri Google Drive hesabına nasıl yedeklenir?" sorusunun cevabı.WhatsApp verilerini Google Drive hesabına yedeklemeWhatsApp yedeklemesi için öncelikle en güncel WhatsApp, Google Drive..

Devamını Oku

Telefonlarda Pil Tasarrufu

Yaşamımızdaki yeri giderek artan ve fonksiyonel özellikleriyle geri planda tüm işlerimizi halleden teknolojik cihazların son dönemdeki en büyük problemi pil. Kısa pil ömrü veya pilin çabuk tüketilmesi nedeniyle sürekli şarja takılması durumu yine kullanım konforunu azaltıyor. Peki pil tasarrufu nasıl yapılır? Telefonlarda pili daha az kullanmak için neler yapılmalı? Bu tarz sorularla da insanlar ufak pratik hareketlerle pillerini daha efektif ve uzun kullanmanın peşindeler. Eğer bir AMOLED ekrana sahip telefonunuz varsa sizler de söyleyeceğimiz yöntemle yüzde 8 ile yüzde 18 arasında ekstra bir güç tasarrufunu sağlayabilirsiniz.AMOLED Ekranlarda Nasıl Pil Tasarrufu Yapılır?AMOLED ekranlı telefonların siyah rengini iletirken daha az güç tükkettiği bilinmektedir. Böylece s..

Devamını Oku

Telefon özelliklerini öğrenme

Sahip olduğunuz Android telefon ya da tabletin sistem ve donanım özelliklerini, Android cihazlar için geliştirilen Cpu-Z uygulaması sayesinde öğrenebilirsiniz. Desktop cihazların ardından Android işletim sistemi bulunan mobil cihazlar için de yazılım geliştiren Cpuid’in uygulaması sayesinde aygıtın tüm özelliklerini tek sayfada görüntülemeniz mümkün.Normalde cihazların özellikleri hakkında bilgiye ulaşabileceğiniz bir pencere bulunmamaktadır. Sistem özelliklerini öğrenmek için ya cihazın kutusunu ve kullanım klavuzunu ya da telefonunuzun özelliklerini yayımlayan siteleri incelemeniz gerekiyor. Ancak Cpu-Z uygulamasını indirerek bu zahmetli işlerle uğraşmanıza gerek kalmayacak.Cpu-Z uygulaması ne işe yarar?Sistem özellikleri: isim, işlemci, çekirdek saat hızı,Sistem bilgileri: cihaz modeli,..

Devamını Oku

Oandbackup

Android kullanan cihazınızda mutlaka bir sıfırlama işlemi yapmışsınızdır  veya yeni bir cihaza geçip verilerinizi kaybetmişsinizdir.Çoğumuz için değerli olan bu verileri geri getirmek ise eğer kullandığımız uygulamaların kendisine ait yedekleme özelliği yoksa imkansız bir hal almakta. İşte bu tip durumlar için üretilen uygulamalardan biri olan Oandbackup iyi bir ücretsiz uygulama olarak karşımıza çıkıyor.Titanium Backup gibi yarı ücretsiz rakiplerine karşı açık kaynak kodları ile ücretsiz bir alternatif sunan oandbackup halen geliştirilme aşamasında.Zahmetsiz yedekleme ve Geri yükleme. Birçok yedekleme uygulaması toplu yedekleme özelliği sunmakta. Lakin iş geri yüklemeye geldiğinde sizi para vermeye teşvik etmek için toplu geri yükleme işlemi yaptırmayıp teker teker geri yük..

Devamını Oku

Tags Oandbackup

Android telefonların gizli menüsü

Bazı Android telefonlarda bulunan gizli bir özellik ile cihazın hiç bilmediğiniz bir ekranına ulaşabilirsiniz...Menüden Galaxy telefonların donanım durumu ve çeşitli işlevler denenebiliyor. Ayrıca teknik servislerin de kullandığı bu menüden bir sürü kontrol yapılabiliyor.Örnek olarak Samsung Galaxy S5 telefondaki gizli servis menüsüne erişmek için önce cihazdaki “Arama/Telefon” tuşuna basıp, sonra “ *#0*# ” (tırnak işaretleri olmadan olmadan) yazıyorsunuz. Bunu yazarak girdiğiniz menüde cihazın titreşim, renk, dokunmatik ekran, hoparlör gibi çeşitli teknik özelliklerini test edebileceğiniz ekran geliyor.Menünün çoğu normal bir kullanıcı için biraz fazla teknik ayrıntılarla dolu olabilir ama mesela renk testleri ölü piksel kontrol için işe yarayabilir..

Devamını Oku